Zagroda Rekreacyjna

k/Polanicy-Zdrój

Zagroda Studzienno 
k/Polanicy-Zdrój

Na zdrowie !!

Opowieści o JAJKACH

-cz. 2 Jajko nie tylko na śniadanie! Od wieków kurze jaja goszczą na naszych stołach. Choć niepozorne, skrywają w sobie wiele tajemnic i wartości.

 

1. Skarb natury: Jajka to bogactwo witamin (A, D, E, B12) i minerałów (wapń, żelazo, potas, fosfor). Zawierają łatwo przyswajalne białko, niezbędne dla prawidłowego rozwoju organizmu.

 

2. Kulinarne uniwersum: Jajka to nie tylko śniadanie! Stanowią idealny dodatek do ciast, sałatek, sosów, a nawet dań głównych. Można je jeść na miękko, na twardo, sadzone, smażone, a także w formie omletów, jajecznicy czy kogel-mogel.

 

3. Symbol życia: Jajko od wieków symbolizowało płodność i odrodzenie. W wielu kulturach uważane było za źródło magicznej mocy.

 

4. Niezwykłe właściwości: Skorupka jajka to naturalny wapń, który można wykorzystać do nawożenia roślin. Białko jajka używane jest w kosmetyce do pielęgnacji skóry i włosów.

 

5. Ciekawostki: Kury znoszą jaja w różnych kolorach: białych, brązowych, kremowych, a nawet niebieskich!

Największe jajo kurze na świecie ważyło 170 gramów! Najmniejsze jajo kurze ważyło zaledwie 10 gramów!

W Polsce zjada się średnio 200 jaj rocznie na osobę! Jajka to nie tylko smaczny i wartościowy produkt spożywczy, ale także źródło wielu ciekawych informacji. Sięgając po jajka z ekologicznych hodowli, mamy pewność, że dostarczamy organizmowi cennych składników odżywczych, a jednocześnie dbamy o dobrostan zwierząt. Smacznego! 

Nasze KURKI zapraszają do osobistego odwiedzenia ich w @Zagroda Studzienno!

 

 

 

 


Czy podobał Ci się ten wpis?

Ocena 5 (1 Głosy)

Udostępnij ten post.


Sprawdź jeszcze te wpisy.