Zagroda Rekreacyjna

k/Polanicy-Zdrój

Zagroda Studzienno 
k/Polanicy-Zdrój

Ale jaja!!

Opowieści o jajkach

cz. 1. Małe jajka, wielkie korzyści - poznaj sekrety jajek przepiórczych!

Przepiórki, te malutkie ptaszki, niosą jaja o zaskakującej mocy! Choć niepozorne, skrywają w sobie bogactwo wartości odżywczych, przewyższając kurze jaja.

1. Smakowita skarbnica: Jajka przepiórcze to prawdziwe bomby witaminowe! Zawierają witaminy A, B1, B2, B12, E i D, a także minerały: wapń, magnez, żelazo, potas i fosfor. W porównaniu do jaj kurzych, mają więcej witaminy B12, żelaza i potasu, a także wyższą zawartość suchej masy i tłuszczu.

2. Idealne dla alergików: Białko jaj przepiórczych jest rzadziej uczulające niż białko jaj kurzych, co czyni je idealnym zamiennikiem dla osób z alergiami.

3. Moc natury dla zdrowia: Jajka przepiórcze słyną z dobroczynnych właściwości. Wspomagają odporność, działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Polecane są przy anemii, problemach z pamięcią i koncentracją, a także w chorobach serca i układu krążenia.

4. Małe, nie znaczy gorsze: Jajko przepiórcze waży około 10-12g, czyli 5 razy mniej niż kurze. Nie daj się jednak zmylić ich rozmiarom! Zawierają one więcej żółtka w stosunku do białka, co czyni je bardziej wartościowymi.

5. Kulinarne inspiracje: Jajka przepiórcze to nie tylko zdrowie, ale i smak! Doskonale sprawdzą się na śniadanie, jako dodatek do sałatek, zup i kanapek. Jeśli szukasz zdrowego i wartościowego dodatku do swojej diety, sięgnij po jajka przepiórcze! Te małe cuda natury zaskoczą Cię swoim smakiem i mocą prozdrowotnych właściwości!      Zachęcam do spróbowania jajek przepiórczych i odkrycia ich wyjątkowych właściwości!

Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu, czy znaliście walory przepiórczych jajek, a nasze przepiórki zapraszają do osobistego odwiedzenia ich w @Zagroda Studzienno!

 

 

 

 


Czy podobał Ci się ten wpis?

Ocena 0.00 (0 Głosy)

Udostępnij ten post.


Sprawdź jeszcze te wpisy.