Zagroda Rekreacyjna

k/Polanicy-Zdrój

Zagroda Studzienno 
k/Polanicy-Zdrój

Słów kilka o działaniach terapeutycznych...

 

W związku  z tym, iż coraz częściej gospodarstwa agroturystyczne i kwatery turystyki wiejskiej zaczynają  świadczyć usługi lecznicze i terapeutyczne zorganizowane zostało szkolenie przez Centralne Doradztwo Rolnicze w Brwinowie.Oczywiście wziełam w nim udział....

Jako Terapeuta Zajęciowy wiem juz od dawna, ze  zorganizowanie  usług – terapii zajęciowej, może być ważnym elementem poszerzającym naszą  ofertę. Nie chodzi tutaj tylko  o usprawnianie  niepełnosprawnych, lecz przedmiotem terapii zajęciowej może być również podnoszenie sprawności osoby zdrowej (sprawnej fizycznie, psychicznie i poprawnie funkcjonującej w społeczeństwie).

Oferta produktów terapeutycznych i leczniczych możliwych do świadczenia w gospodarstwach agroturystycznych jest bardzo szeroka i różnorodna. Wśród niej możemy wymienić:

• zooterapie (animaloterapie) np.: hipoterapia, dogoterapia (kynoterapia), onoterapia, felinoterapia i wiele innych ...        i tu my działamy pełna parą !!

• terapie wykorzystujące specyfiki roślinne i zwierzęce np.: fitoterapia, apiterapia, kumysoterapia  ;

• specyficzne diety np.: diety niskokaloryczne, leczenie głodówką;

• terapie psychologiczne i odwykowe np.: terapia antynikotynowe, geletologia; • bioenergoterapia, lasoterapia, aromaterapia, choreotearapia.

Terapia Zajęciowa stanowi formę rehabilitacji leczniczej, mającą na celu niefarmakologiczne usprawnianie organizmu.

Prowadzimy równiez dla chętnych  zajęcia  z zakresu muzykoteapii, terapii dżwiękiem,zajęcia ruchowe z elementami jogi, zajęcia plastyczne z wykorzystaniem darów natury.

 


 

 


Czy podobał Ci się ten wpis?

Ocena 0.00 (0 Głosy)

Udostępnij ten post.


Sprawdź jeszcze te wpisy.